Za dużo siedzisz? To nie zdrowo!

Marcin Kwiecień 5, 2017 0
Za dużo siedzisz? To nie zdrowo!

Aktywność fizyczna jest bardzo istotna dla zdrowego snu. Skutki siedzącego trybu życia określa się jako jeden z problemów cywilizacyjnych XXI wieku. Niestety dziś siedzimy dużo – zarówno w pracy, jak i w domu zapominając o aktywności fizycznej. Tymczasem ruszając się nie tylko gubimy zbędne kalorie, wzmacniamy wytrzymałość i odporność naszego organizmu, ale i dotleniamy organizm. Warto więc poświęcić choć trochę czasu na przysłowiowe ruszenie się z kanapy.

Sale fitness

Zajęcia fitness mogą być doskonałą formą spędzenia wolnego czasu, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym, gdzie pogoda za oknem nie zachęca do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Sam wybór treningów jest szeroki, a do najpopularniejszych należą m.in.

Treningi pilates – w praktyce ćwiczenia są połączeniem jogi i baletu. Założeniem treningu jest przede wszystkim wzmocnienie mięśni, odciążenie kręgosłupa, poprawa postawy ciała (uelastycznienie go). Trening pilates obniża poziom stresu i poprawia ogólne samopoczucie.

Zumba – to połączenie fitness z elementami tańców latynoamerykańskich. Zumba łączy m.in. hip – hop, salse, sambe, merenque, mambo, Bolliwood, aerobic, czy elementy sztuki walki. Trening zumby to nie tylko ćwiczenia, ale i doskonała forma spędzania wolnego czasu. Zumba ma kilka kategorii, skierowana jest więc do osób w każdym wieku.

Fat burning – inaczej „spalacz tłuszczu”. Podobnie jak zumba, wykonywany na podstawie choreografii w rytm muzyki. Fat burning ma dużo lżejszą formę, niż np. aerobik. Sam trening skupia się głównie na dolnych partiach ciała – nogach, brzuchu, udach, czy pośladkach.

Ruch na świeżym powietrzu

Jazda na rowerze, rolkach, czy bieganie to forma treningów, która nie tylko poprawi naszą kondycje, ale i ogólne samopoczucie, zwłaszcza, gdy za oknem wiosenne powietrze. Dobrym rozwiązaniem może okazać się też zwykły spacer.

Pływanie

Nie od dziś wiadomo, że jest to jedna z najbezpieczniejszych form aktywności fizycznej. Zajęcia pod wodą bowiem nie tylko kształtują naszą sylwetkę, pozwalają zgubić kilka zbędnych kilogramów, ale i redukują napięcie mięśni. Pływanie więc wskazane jest dla osób w każdym wieku.

Po ćwiczeniach – regeneracja

Aktywność fizyczna wymaga odpowiedniego zaangażowania, ale i zdrowego wypoczynku. Warto sięgnąć po poduszki ortopedyczne, które nie tylko pomogą zredukować napięcie mięśni, ale i pozwolą na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w każdej pozycji w czasie snu. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline