Fakty na temat pole dance

Bartek M. Sierpień 10, 2017 0
Fakty na temat pole dance


Dawniej kojarzony z klubami erotycznymi i striptizerkami, dzisiaj nabiera innego wymiaru. Traktuje się go, jako sport, stał się nawet dyscypliną sportową.

Czy wiesz, ze odbywają się zawody w tańcu na rurze? Są to zarówno mistrzostwa świata, jak i Polski. Co ciekawe, biorą w nich udział nie tylko kobiety, ale również mężczyźni – jednym słowem fachowcy z całego świata. Na temat pole dance powstało wiele mitów. Pewnie z racji tego, że kojarzony on jest głównie z klubami nocnymi. Powstało wiele opinii, które nie są prawdziwe. Dzisiaj przedstawiamy fakty na temat pole dance.

FAKT: Pole dance tańczyć może każdy

Obecnie jest to dyscyplina sportu, świetny trening na poprawę formy, koordynacji ruchowej, wysmuklenie ciała. Wile klubów fitness prowadza do swojej oferty pole dance, które możesz ćwiczyć pod okien profesjonalnego trenera. Trening jest świetny właściwie dla każdego. Nie od razu musisz tańczyć jak profesjonalista. Gibkość ciała osiągniesz z czasem. Z początku wykonuje się ćwiczenia rozciągające, a z czasem różnorodne figury. Od tych podstawowych, na bardziej zaawansowanych kończąc. Wszystko zależy od zaawansowania osoby ćwiczącej. Początki to przede wszystkim sztuka utrzymania się na rurze i zadania mające na celu wzmocnienie mięśni rąk.

FAKT: Pole dance jest wymagający

To prawda. Często porównuje się go do sztuk walki, kick boxing czy breakdance. Najważniejszą rzeczą jest to, że pole dance bardzo dobrze wpływa na ciało. Świetnie je wysmukla, wzmacnia, ujędrnia. Pomaga budować właściwie wszystkie partie ciała. Trenerzy zalecają wykonywanie ćwiczeń rozciągających, które przyzwyczają ciało do wysiłku. Dzięki temu nie nabawisz się kontuzji.

Fakt: Pole dance można ćwiczyć w domu

Jeśli jesteś już zaawansowaną tancerką, możesz ćwiczyć w domu. Potrzebna do tego celu jest jedynie rura. Początkującym zdecydowanie poleca się rozpoczęcie treningów pod okiem trenera. Chodzi o to, aby dobrze ustalić harmonogram, odpowiednio dobrać ćwiczenia. Nie możesz przecież nabawić się kontuzji czy doprowadzić do przeciążenia mięśni. Ta opcja jest zdecydowanie polecana osobom, które już wiedzą, na czym polega pole dance. Początkujące osoby nie będą wiedziały, jak prawidłowo wykonać figury, co robią źle itp. W początkowej fazie ćwiczeń niezbędny jest trener, który wyłapie i wyeliminuje wszelkie błędy.

FAKT: Praktyka czyni mistrza

Jeśli nie możesz wykonać jakiś figur, nie wychodzą Ci przejście – nie zniechęcaj się. Pole dance to sport jak każdy inny i tylko regularne ćwiczenia prowadzą do zamierzonych efektów. Ustal sobie plan do działania, wyznaczaj cele. Najlepiej mniejsze, te, które łatwiej zrealizować. Każdy kolejny punkt odznaczony, zrealizowany na Twojej liście sprawi, że będziesz bardziej zmotywowana do dalszych działań. W kocu z małych rzeczy składają się duże sukcesy.

FAKT: Rozgrzewka jest bardzo ważna

Bez względu na to, jak długo trenujesz pole dance, zawsze powinnaś przed treningiem wykonać rozgrzewkę. Najlepiej zestaw ćwiczeń rozciągających. Pozwolą one przygotować mięśnie do wysiłku i uniknąć kontuzji w skutek ich przeciążenia.

Artykuł powstał dzięki serwisowi https://tancerka-erotyczna.com/ Szukasz instruktorki pole dance? Zapraszamy do nas!

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline