Joga jako suplementacja treningu siłowego

Marcin Grudzień 16, 2016 0
Joga jako suplementacja treningu siłowego

W ostatnim czasie aktywność fizyczna staje się coraz bardziej na topie, wówczas chętnie odwiedzamy sale fitness, sięgając po różnego rodzaju treningi. Powód? Tych może być wiele. Od pozbycia się kilku zbędnych kilogramów, poprzez redukcje stresu, aż po wzmocnienie naszych mięśni, a skoro o tym mowa, to tu idealnym rozwiązaniem wydaje się być trening siłowy. Nie każdemu jednak odpowiada praca z hantlami, w związku z tym alternatywą może być joga, jak to możliwe?

O jodze słów kilka

Joga, to jak doskonale wiemy pakiet różnych ćwiczeń polegających głównie na maksymalnym rozciąganiu mięśni. Rodzajów treningów jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie wymienić w jednym akapicie. Inną kwestią jest fakt, że samo wykonanie poszczególnych figur jest uzależnione od stopnia zaawansowania.

Treningi siłowe – charakterystyka

Jak już wyżej zostało wspomniane treningi siłowe charakteryzują się przede wszystkim podnoszeniem określonych ciężarów, te oczywiście dobrane są do masy ciała. Dobry trening siłowy, to jednak nabycie umiejętności zarówno siłowych, jak i panowania w jednym czasie nad oddechem.

AIR joga – suplement dla siły z akrobacją

poduszki ortopedyczne do siedzeniaPonieważ treningi siłowe oparte na podnoszeniu hantli i ciężarów nie są przeznaczone dla każdego postanowiono wymyślić coś co będzie niejako suplementem, który pozwoli na wzmocnienie swojej wydajności. AIR jogę wykonuje się za pomocą hamaka, lub chusty, która zawieszona jest pod sufitem. Wśród tego rodzaju ćwiczeń wyróżnia się dwa etapy zaawansowania ćwiczącego, gdzie pierwszy, to zawsze kontakt z podłogą, drugi etap z kolei pozwala na całkowite przeniesienie ciężaru ciała na hamak.

Same ćwiczenia przede wszystkim rozciągają mięśnie zwiększając tym samym ruchliwość stawów, ponadto wzmacniają się mięśnie brzucha. W przypadku AIR jogi zyskuje również funkcjonowanie mózgu, poprawiając przy tym koordynacje wzrokową. Same ćwiczenia bardzo dobrze wpływają na ukrwienie organizmu, wspomaga także układ trawienny, oraz odchudzanie, gdzie bierze udział w redukcji tkanki tłuszczowej. Tego typu ćwiczenia ma również doskonałe działanie relaksujące, gdzie akrobacje wykonywane na harfie podnoszą pewność siebie.

AIR joga – co jeszcze warto wiedzieć?

Nie zaleca się wykonywanie AIR jogi na własną rękę, gdyż chociażby sama harfa wykonywana jest zazwyczaj z włókien jedwabiu, gdyż to właśnie ta tkanina pozwala utrzymać prawidłowy balans dla ciała. Poza tym istotna jest w tym przypadku obecność profesjonalnego instruktora, który pokaże jak najlepiej wykonać poszczególne ćwiczenia. Warto mieć na względzie, że AIR joga opiera się w dużym stopniu na akrobatyce, dlatego też zalecana jest szczególna ostrożność. Jeśli jednak nabędzie się umiejętności, to same ćwiczenia są nie tylko efektywne, ale i atrakcyjne dla oka. Do przeciwwskazań jeśli chodzi o tego typu treningi zaliczyć można między innymi: osoby mające problem z chorobami serca, ciąża, dyskopatia, zapalenie stawów, zapalenie zatok przynosowych, osteoporoza, zespół cieśni nadgarstka, jaskra, czy choroby układu nerwowego.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline