Czy wiesz jak ważne jest śniadanie?

Aneta Rachwał - Adamczyk Czerwiec 14, 2016 1
Czy wiesz jak ważne jest śniadanie?

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, jednakże aspekt ten jest bardzo często bagatelizowany. Rodzice, babcie wciąż powtarzali nam, aby nie wychodzić z domu bez śniadania, lecz często pośpiech sprawia, że omijamy ten posiłek. Jednak śniadanie jest posiłkiem o który warto dbać, albowiem nie tylko dostarczam nam energii ale także pozwala schudnąć.

Śniadanie a metabolizm

Jeżeli regularnie jemy śniadanie ma ono bardzo ważne znaczenie dla naszego metabolizmu, albowiem podnosi jego tępo w ciągu dnia i ogranicza głód, a tym samym bezmyślne podjadanie. Badania jakie zostały przeprowadzone potwierdzają więc, że jeśli nie jemy śniadań dochodzi po prostu do otyłości. Aby udowodnić kwestię jak bardzo istotne jest jedzenie śniadań przeprowadzono szereg badań i eksperymentów. Zawsze jednak dochodzono do tych samych wniosków, albowiem osoby, które regularnie jadły śniadanie latwiej kontrolowały napady głodu w ciągu dnia, zjadały mniej kaloryczne przekąski, a tym samym szybciej pracował metabolizm, oraz łatwiej traciły na wadze, ciesząc się piękną i smukłą sylwetką.

Śniadanie a zdrowe życie

Śniadanie to najzdrowszy posiłek w ciągu dnia, oczywiście jeśli jest dobrze zbilansowany i dostarcza nam szeregu witamin oraz minerałów. dodatkowo sprawia ono, że mamy siłę oraz energię uczyć się i pracować, a także nasza koncentracja jest o wiele lepsza. Śniadanie jest więc posiłkiem, którego nie powinniśmy unikać, ani też zastępować pierwszą z brzegu przekąską. O wiele lepiej zrezygnować z kolacji ponieważ wszelkie kalorie, jakie które spożyjemy późnym wieczorem po prostu odłożą się jako tkanka tłuszczowa.

Warto wspomnieć, że jeżeli jemy regularne śniadania zauważamy znaczny spadek cukru a także zmniejsza się nasza masa ciała. Już od wieków, zakorzenione jest w naszych umysłach to że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, dlaczego więc tak często z niego rezygnujemy. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim fakt, że brak nam czasu, a często wręcz przyzwyczajamy się wychodzić z domu bez śniadania. Zastępujemy je kawą, a na tym cierpi nasz organizm.

One Comment »

  1. Dorota Lipiec 19, 2016 at 12:24 pm -

    Jak to mówią- śniadanie to najważniejszy posiłek dnia 🙂 i racja 🙂 pomijając to, że posiłków powinno być 3-4 🙂 Pozdrawiam, http://przepisnamlodosc.pl/

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline