Naprawianie poprzez rolowanie?

Michał Kwiecień 28, 2016 2
Naprawianie poprzez rolowanie?

Wiele razy wspominałem o tym, że sukces w sporcie gwarantuje prawidłowe dobranie trzech parametrów, jakimi są: dieta, trening oraz regeneracja. Dzisiaj chciałbym poświęcić należyty czas aspektowi regeneracji, który bardzo często bywa pomijany. Myślę, że wynika to głównie z braku wiedzy, dotyczącej tego aspektu w sporcie. W związku z tym, chciałbym poruszyć istotny i bardzo popularny temat, który w ostatnim czasie wyrósł, jak z podziemi. Chodzi oczywiście o rolowanie ciała.

Czym jest rolowanie?

Rolowanie to rodzaj masażu mięśniowo-powięziowego, który ma na celu rozluźnienie spiętych mięśni. Jak wiadomo, w trakcie codziennych aktywności, nasze mięśnie ulegają ciągłym skurczom oraz rozkurczom, co powoduje spięcie całych łańcuchów mięśniowych. Niezależnie od tego, jaki sport uprawiasz, Twoje mięśnie i tak potrzebują tego rodzaju masażu. Rolowanie ciała jest najbardziej popularne wśród biegaczy, chociaż bardzo szybko zdobyło rynek Kulturystyki i Fitness.

Korzyści z rolowania ciała

Podstawową korzyścią płynącą bezpośrednio z rolowania, jest rozluźnienie mięśni oraz otaczających ich powięzi, a co za tym idzie – mniejsze ryzyko kontuzji. Rolowanie przez wielu określane jest również jako przyjemny zabieg, który na dobre wkradł się do ich rutyny treningowej. Rolowanie jest stosunkowo tanie, bowiem podstawowy wałek do rolowania kupicie już za około 50zł. Należy pamiętać, aby średnicę, stopień grubości oraz twardości dostosować do Waszego stopnia zaawansowania. W innym przypadku, rolowanie może wywołać uczucie dyskomfortu.

Jak rolować ciało?

Po pierwsze – bez przesady. Po drugie – kompleksowo i z należytą starannością. Polecam poradnik video, w którym zostały zawarte podstawowe informacje dotyczące rolowania ciała, jak i pokazano elementarną i niezbędną technikę. Tak, w rolowaniu ciała technika również jest bardzo ważna.

2 komentarze »

  1. Krzysztof Maj 5, 2016 at 9:26 am -

    Rolowanie jest super! Bardzo przyjemne i jakie daje efekty! Zwalcza zakwasy, a jak uprawiać regularnie, to i cellulit pewnie może ograniczyć.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline