Rozgrzewka w domowym zaciszu

Michał Marzec 18, 2015 1
Rozgrzewka w domowym zaciszu

Prawidłowa rozgrzewka to jeden z elementów treningu, który nader często wydaje się być pomijamy, a co za tym idzie – pomijany. Ciężko określić, dlaczego tak się dzieje, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na to, iż jest to spory błąd. Dlaczego prawidłowa rozgrzewka jest tak ważna? O tym w poniższym artykule.

Jestem przekonany, że podczas treningu dajesz z siebie 110%. Pamiętaj, że czas treningu to dla Twojego organizmu swoisty szok, do którego musi się zaadaptować. Organizm człowieka zawsze będzie dążył do adaptacji, tzw. homeostazy. Nie możesz do tego dopuścić, gdyż Twoje rezultaty zaczną drastycznie spadać. To wszystko wiąże się z obciążeniami dla układu ruchu.

Rozgrzewka pozwala przygotować nie tylko Twój układ ruchu, ale przede wszystkim pozwoli na przygotowanie równie ważnego podczas wysiłku – układu krwionośnego. Pominięcie tak ważnego elementu, jakim jest rozgrzewka, naraża powyższe układy na patologie, innymi słowy kontuzje, które potrafią wykluczyć oraz narazić na długotrwałą rekonwalescencję.

Przeprowadzenie prawidłowej rozgrzewki to zaledwie chwila. Można to zrobić dosłownie w 5 minut, wykonując podstawowe ćwiczenia takie jak wymachy, wyprosty, pajacyki, kilka ćwiczeń rozciągających i to wszystko. Żeby to lepiej zobrazować, załączam poniżej klip forum KFD poświęcony omawianej tematyce. Zapraszam do oglądania i prawidłowego rozgrzewania.

One Comment »

  1. Slim Size Me Marzec 20, 2015 at 11:49 am -

    Rozgrzewka jest bardzo ważna przed treningiem. Zawsze staram się ją robić.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline