Najnowsze trendy w świecie fitness

Aneta Rachwał - Adamczyk Sierpień 13, 2014 1
Najnowsze trendy w świecie fitness

Jeżeli jesteś już po prostu znudzony tradycyjnymi ćwiczeniami, aerobikiem, czy też wieloma godzinami na bieżni, z całą pewnością zainteresują cię nowinki, jakie ostatnio pojawiły się w świecie fitness. W Stanach Zjednoczonych powstają wciąż nowe formy dla osób, które pragną nie tylko zachować aktywność fizyczną, ale także wciąż szukają nowych wrażeń i emocji. Miejmy nadzieję, że wiele z tych form niebawem będzie cieszyć się popularnością także w Polsce.

Efektywny trening na trampolinie

Jednocześnie doskonałą zabawą, jaka to wyzwala w nas dziecko, ale także sprawia, że aktywnie ćwiczymy jest trampolina. Zajęcia na niej trwają do sześćdziesięciu minut, zaś w ich czasie możemy spalić bardzo wiele, albowiem nawet 700 kalorii. Pomimo, że takie zajęcia mogą wydawać się nam bardzo łatwe, to jednak wcale tak nie jest. Tego typu ćwiczenia mają formę tańca na trampolinie, dlatego też należy wykonywać takie ruchy, jakie pokazuje nam instruktor. Trampolina jest znakomitą formą ćwiczeń, albowiem usuwa stres a także odciąża nasze stawy.

Trening gladiatorów

Niezwykle intensywnym treningiem sportowym jest tak zwany trening gladiatorów, który to trwa około czterdziestu minut. Zajęcia tego typu zostały stworzone przez inspirację pracy na farmie. Oznacza to, że wykonuje się nie tylko ćwiczenia, ale także prace, jak na przykład przerzucanie worków, które są wypełnione piaskiem. Taki trening nie tylko wspomaga naszą kondycję, ale także wzmacnia w wielkim stopniu nasze mięśnie.

AntiGravity Joga

AntiGravity Joga to trening trwający około półtorej godziny. Tego typu zajęcia stworzył Christopher Harrison, albowiem przez wiele lat poszukiwał on formy, która mogłaby odciążyć nasze stawy. Ten rodzaj sportu nie tylko jednak odciąża stawy, ale także bardzo pozytywnie poprawia pracę naszego układu nerwowego, a w czasie jego trwania wydzielają się tak zwane hormony szczęścia. Dodatkowo szybko możemy zrzucić zbyt wielką ilość kilogramów. Niemalże wszyscy mogą uprawiać te ćwiczenia. Przeciwwskazaniem jest jedynie ciąża, zabiegi chirurgiczne a także choroby serca.

Tabata

Bardzo ciekawą formą treningu jest także tabata, stworzona przez Japończyka Izumi Tabata, która to znana jest także jako trening dla osób zapracowanych. Zajęcia te trwają stosunkowo krótko, bowiem jedynie 25 minut, lecz już w tym czasie możemy stracić około 800 kalorii. Warto wspomnieć, że ten trening działa nie tylko odchudzająco, ale także poprawia wydolność, a jednocześnie każdy uczestnik pracuje nad swoją siłą oraz wytrzymałością.

One Comment »

  1. Tabata już wcale nie jest taka nowa 🙂

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline