Jak pozbyć się niechcianego tłuszczu?

Michał Luty 10, 2017 0
Jak pozbyć się niechcianego tłuszczu?

Powikłania związane bezpośrednio z nadwagą oraz otyłością stały się swoistą plagą naszych czasów. Nie bez powodu choroby takie jak miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze nazwano chorobami XXI wieku. Łatwy i szybki dostęp do pożywienia, spowodował to, że jemy więcej, i bez opamiętania. Dołóżmy do tego siedzący tryb życia, by finalnie otrzymać obraz oblanego tłuszczem człowieka XXI wieku. Skąd bierze się tkanka tłuszczowa? Jak się jej pozbyć? Na te i wiele innych pytań odpowiem w tym artykule.

Tkanka tłuszczowa – ważny element układanki.

Wbrew obiegowej opinii – tkanka tłuszczowa nie jest zbędnym elementem w naszym organizmie. Ma ona bowiem za zadanie magazynowanie energii, termoizolację, a ponadto pośrednio wpływa na nasz metabolizm oraz układ odpornościowy. Zjawiskiem patologicznym jest zbyt wysoki udział tkanki tłuszczowej w organizmie. Przyjmuje się, że jej przeciętny udział procentowy w organizmie to około 20-25% u kobiet oraz 15-20% u mężczyzn. Powiedzmy sobie zatem wprost – tkanka tłuszczowa jest nam niezbędna, ale w odpowiedniej ilości.

Skąd się bierze tłuszcz?

Obalmy przy okazji kolejny mit – tkanka tłuszczowa nie bierze się z tłuszczy występujących w naszym pożywieniu. Innymi słowy, jedząc tłuste pożywienie, nie odkłada się ono w postaci tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Magazynowanie tkanki tłuszczowej to wynik ciągłej nadwyżki pożywienia, czyli spożywania większej ilości jedzenia, niż tego potrzebuje nasze ciało. Jak spożywać odpowiednią ilość? To omawiałem tutaj: http://fitness-inspiracje.pl/ustalic-kalorycznosc-oraz-kompozycje-diety/

Jak „spalać tłuszcz”?

Proces spalania tkanki tłuszczowej, to nic innego, jak zmuszenie naszego organizmu do tego, aby czerpał energię z jej zasobów. Najprościej zrobić to przy użyciu diety oraz treningu. Dieta o odpowiednio obniżonej ilości kcal w połączeniu z treningiem, to gwarant sukcesu. Nie będę w tym miejscu omawiał metod redukcji wagi – wystarczy wpisać hasło „redukcja” w naszą wyszukiwarkę, by otrzymać ogromną ilość wyników. W tym miejscu chciałem uświadomić Was, że nie ma wspaniałej metody czy pigułki na utratę wagi. Proces spalania tłuszczu odbywa się przez połączenie zbilansowanego odżywiania, wzmocnionego o trening – w dowolnej, przystępnej dla Was formie. Ja sam preferuję połączenie treningu siłowego wraz z treningiem cardio oraz interwałami. Dla kogoś innego same spacery lub bieganie może w zupełności wystarczyć.

UWAGA – sceny drastyczne!

Ku przestrodze wrzucam filmik z sekcji zwłok osoby otyłej, który doskonale oddaje treść tego artykułu.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline