Ćwiczenia w domu – jaki sprzęt kupić na początek?

Marcin Grudzień 30, 2016 0
Ćwiczenia w domu – jaki sprzęt kupić na początek?

Aktywność fizyczna, to w ostatnim czasie coraz popularniejszy sposób spędzania wolnego czasu. W ten sposób w jednym czasie redukujemy stres, zrzucamy zbędne kilogramy i poprawiamy sobie sylwetkę. Udowodniono również, że aktywność fizyczna poprawia nastrój, w związku z tym warto poświęcić jej jak najwięcej wolnych chwil. W dzisiejszych czasach jednak coraz trudniej wygospodarować nam czas (oraz pieniądze) na ćwiczenia na sali fitness, dlatego podejmujemy się ćwiczeń w domu. Warto jednak, aby profesjonalny sprzęt i w takiej sytuacji mieć do swojej dyspozycji. Zatem jaki sprzęt najlepiej kupić do ćwiczeń domowych?

Bierz siły na zamiary

Zanim jednak przejdziemy do omawiania konkretnych sprzętów, mała uwaga. Zdajemy sobie sprawę, że metraże domów i mieszkań bywają różne. Oczywiście dziś mamy możliwość zakupu całych zastawów – przykładowo ławka ze stojakiem plus hantle, jednak należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wstawiając taki sprzęt do pomieszczenia nie zajmę połowy całego metrażu. Na szczęście do wyboru mamy więcej dużo mniejszych, ale równie skutecznych alternatyw.

Jako pierwszą warto wymienić skakankę. Dlaczego? Jest to mały przyrząd, ale idealnie nadający się chociażby do 15 minutowej rozgrzewki przed każdym treningiem. Dzięki skakance chociażby wzmacniasz mięśnie swoich nóg i ud.

Kolejna pozycja, to elastyczna guma, która nie tylko pozwala na utrzymanie prawidłowej koordynacji ciała, ale i spalać zbędne kilogramy. Co ciekawe elastyczną gumę wykorzystuje się również do rehabilitacji. Koordynacje ciała zapewnić może również drabinka koordynacyjna, która w praktyce przypomina grę w klasy, samo ćwiczenie z nią jednak wymaga ogromnej precyzji i techniki. A skoro mówimy o spalaniu zbędnych kilogramów, to tu równie przydatna może okazać się duża, elastyczna piłka, która w swoim zastosowaniu może być alternatywą do popularnych „brzuszków”. Tego typu piłka bowiem wspiera mięśnie brzucha, ud i pośladków.

Hantle, to oczywiście propozycja zarówno dla odchudzających się, jak i dla tych chcących zwiększyć swoją masę mięśniową. Ciężar hantli powinien być dostosowany przede wszystkim do możliwości fizycznych ćwiczącego. Wracając jeszcze do mięśni brzucha, to w tym przypadku warto zdecydować się również na ławkę rzymską, która dodatkowo wspiera mięśnie grzbietu. Ogólnie ławki rzymskie można wykorzystać do wielu rodzajów ćwiczeń.

Niezależnie od tego, czy decydujesz się ćwiczyć na sali treningowej, czy w domu należy pamiętać o macie do fitness. Jej grubość, oraz ogólne wymiary zależne mogą być chociażby od intensywności wykonywanego treningu. O tym jak wybrać matę do fitness przeczytasz tutaj.

Wałek piankowy, to gadżet, który służy do rozluźniania poszczególnych partii mięśniowych. Wystarczy podłożyć go pod wybraną część ciała, a następnie przesuwając się rozluźniamy nasze mięśnie. Jeszcze innym, nowoczesnym gadżetem może być step, inaczej stopień, który umożliwia wchodzenie na niego, lub podskakiwanie – w tym wypadku same kroki, to pełna dowolność, jednak im są szybsze, tym lepiej.

Plyo ball, to wielka, gumowa piłka wyglądem przypominająca szkolną, obitą w brązową skórę piłkę. Plyo ball jednak pozwala na znacznie większy zakres ćwiczeń głównie dlatego, że odbita o ścianę powraca z podobną dynamiką.

Leave A Response »

You must be logged in to post a comment.

Inline
Inline